Yılın Basın Fotoğrafları’2018 Başvuruları devam ediyor...

Tarih: 20pm31UTCf2018Sat, 20 Jan 2018 14:58:12 +000001pm31_20.01.18

Yılın Basın Fotoğrafları’2018 Başvuruları devam ediyor...

Son başvuru 31 Ocak

TFMD Yılın Basın Fotoğrafları 2018 Yarışma başvuruları, sistemde yaşanan teknik aksaklıklarda göz önüne alınarak 10 gün uzatılmıştır. Yılın Basın Fotoğrafları 2018 son başvuru tarihi 31 Ocak 2018’dir. Fotoğraflarınızı kayıt işlemleri ardından wetransfer aracılığı ile derneğin mail adresitfmd.fotomuhabiri@gmail.com adresine gönderebilirsiniz.

NOT: Gönderilerde “file info” bölümünün doldurulduğuna ve kategori belirtmeye dikkat ediniz.


Yarışma Dalları

TÜRKİYE’NİN GÜZELLİKLERİ (TR): Türkiye’nin tarihi ve doğal güzelliklerini, kültürel ve turistik alanlarını, turizm açısından değer taşıyan noktalarındaki günlük hayatı, Türkiye’nin çağdaş ve modern yüzünü yansıtan kareler bu kategoride değerlendirilir. Yalnızca Bu kategoride yıl sınırı yoktur.

HABER (HBR): Gündemde olan veya ani gelişen olaylar ile deprem, sel, yangın, savaş gibi alanlarda 2017 yılı içerisinde çekilen fotoğraflar katılabilir. 

SPOR (SPR): Spor Toto Spor fotoğrafları kategorisinde her türlü spor organizasyonunda veya hazırlığı sırasında çekilen fotoğraflar ile spor kamuoyunun tanıdığı isimlerin 2017 yılı içerisinde çekilen fotoğrafları katılabilir.

PORTRE (PRT): Şov dünyası, sanat, spor, siyaset ve medya gibi pek çok alandan şöhretler ile bir hikayesi olan insanları anlatan 2017 yılı içerisinde çekilen fotoğraflar bu dalda katılabilir. (Portre fotoğrafının fotoğraftaki kişiyi yansıtması önemlidir, portre dalında yalnızca yüz fotoğrafları değerlendirilmeyecektir) 

GÜNLÜK YAŞAM (GY): Günlük yaşamı yansıtan. Hayatın içinden sıradan veya sıra dışı yaşamlardan kareler. Yada foto muhabirinin anlatımı ile farklı bakış açısını yansıtan 2017 yılı içerisinde çekilen hayattan kareler bu dalda katılabilirler. 

FOTO RÖPORTAJ (FRP): Konu sınırı olmadan bir hikayeyi anlatan en fazla 12 fotoğraftan oluşan 2017 yılı içerisinde tamamlanmış projeler katılabilir.

SİYASET (SYS): Politik portreler, siyasi olaylar, meclis ve siyasi partilerde yaşanan gelişmeler ve politikacıların 2017 yılı içerisinde çekilmiş fotoğrafları katılabilir.

DOĞA VE ÇEVRE FOTOĞRAFI (CVR): Doğal hayatı, yaban hayatını anlatan fotoğraflar, doğa fotoğrafları ile yangın, sel, kuraklık gibi çevre felaketlerinden 2017 yılı içerisinde çekilen fotoğraflar katılabilir.

ONLINE BAŞVURU

Kategori

Fotoğraf Alt Yazısı

Çalıştığı Kurum

Fotoğrafınızı yükleyiniz

*jpeg

ÜYE GİRİŞİ

E-mail

Parola

Şifremi Unuttum

ÜYE OLMAK İÇİN BİLGİLERİ DOLDURUNUZ

Ad

Soyad

Çalıştığı Kurum

Telefon

E-mail

Parola