DERGİ

15 TEMMUZ ÖZEL SAYISI ÖVGÜ ALDI

Türkiye Foto Muhabirleri Derneği’nin 15 Temmuz’da yaşanan FETÖ Darbe Girişimi’nin ardından yayınladığı özel sayı övgü aldı. Dergi iletişim fakültelerinden, gazeteci cemiyetlerine, bakanlardan milletvekillerine, iş ve sanat dünyasından medya camiasına pek çok farklı noktaya ulaştı.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN İNCELEDİ

Cumhur Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Foto Muhabirleri Derneği tarafından hazırlanan “Foto Muhabiri” dergisinin 15 Temmuz Darbe Girişimi özel sayısını inceledi. Erdoğan’a dergiyi Cumhurbaşkanlığı’da TFMD Başkanı Rıza Özel ve Başkan Yardımcısı Osman Altınışık verdi. Başkan Rıza Özel, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a dernek ile dergide yer alan yazı ve fotoğraflar hakkında kısaca bilgi verdi. Başkan Yardımcısı Osman Altınışık ise Cumhurbaşkanı Erdoğan’a “246 Kurtuluş Destanı” adlı kitabını imzaladı. Erdoğan’da Altınışık’ın kitabında yer alan kendi sözlerinin yer aldığı bölüme imzalayarak hediye etti.

BAŞBAKAN YILDIRIM, 10 OCAK’TA GÖRDÜ

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nde Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde TFMD Başkanı Rıza Özel’den aldığı dergiyi inceleyen Başbakan Binali Yıldırım, 15 Temmuz gecesi yaşanan darbe girişimi sırasında sokakta görev yapan tüm foto muhabirlerini ortaya koydukları fotoğraflar sebebiyle kutladı. Yıldırım, Foto Muhabiri Özel Sayısı’nın her sayfasını tek tek inceleyerek Başkan Özel’den bilgi aldı.

AVCI’YA ZİYARET

Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, Türkiye Foto Muhabirleri Derneği’ni (TFMD) kabul etti. Başkan Rıza Özel, Başkan Yardımcısı Arif Akdoğan, Mali Sayman Hamza Şahin, Genel Sekreter Hasan Tüfekçi, üyeler Ahmet İzgi ile Mehmet Acar ve İdari Müdür Fatmanur Boylu’dan oluşan TFMD heyeti, Bakan Nabi Avcı’ya derneğin 15 Temmuz darbe girişimi nedeniyle hazırladığı Foto Muhabiri dergisinin özel sayısını verdi. 15 Temmuz özel sayısını ilgi ile inceleyen Bakan Avcı, derneğin darbe girişiminin ardından açtığı sergiler hakkında da bilgi aldı. Derneğin 1985 yılından bu yana aralıksız gerçekleştirdiği Yılın Basın Fotoğrafları Yarışması’nın jüri toplantılarının Antalya’da yapılması sayesinde gelen yabancı konuklarla turizme tanıtım desteği verildiğini ifade ederek teşekkür etti. Ziyaret sırasında derneğin Genel Sekreter Yardımcısı ve Anadolu Ajansı Foto Muhabiri Ahmet İzgi, Bakan Nabi Avcı’ya kendi çektiği bir fotoğrafı hediye etti. Bakan Avcı, adına imzalanan Başkan Yardımcısı Osman Altın Işık’ın yazdığı “246 Bir Kurtuluş Destanı” kitabını da inceledi.

AKARCA’DAN ÖVGÜ

TFMD Başkanı Rıza Özel ve Başkan Yardımcısı Arif Akdoğan’ın ziyaret ettiği Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürü Mehmet Akarca ise dergide yer alan yazı ve fotoğrafları tek tek inceledi. Akarca, dergide yer alan fotoğrafların Türkiye’de bir çok şehirde sergilenmesi ve uluslararası platformlarda sunulması gerektiğini belirterek bu konuda BYEGM olarak TFMD’ye her türlü desteği vermeye hazır olduklarını söyledi. Akarca, “Foto muhabirleri olarak bedenlerinizi ortaya koyarak eser üretiyorsunuz. Bu sergileri tüm Türkiye’ye ulaştıralım.  BYEGM’nin bölge müdürlükleri sizler gibi görev yapan basın meslek örgütlerinin birer şubesi gibidir” diye konuştu.

ONLINE BAŞVURU

Kategori

Fotoğraf Alt Yazısı

Çalıştığı Kurum

Fotoğrafınızı yükleyiniz

*jpeg

ÜYE GİRİŞİ

E-mail

Parola

Şifremi Unuttum

ÜYE OLMAK İÇİN BİLGİLERİ DOLDURUNUZ

Ad

Soyad

Çalıştığı Kurum

Telefon

E-mail

Parola